fbpx

What do we play in projects?

3 komentarze

 1. Trochę błędów językowych, ale mimo to czytało się wspaniale! Proszę o więcej historyjek. Proszę.

 2. Anonymous pisze:

  Bardzo ładne, dodam do tego, iż może te standardy były przestrzegane właśnie dlatego, iż to obecni kierownicy 'nauczyli się na własnych błędach'.

  Zawsze człowiek jest w stanie o wiele więcej pracować (w sensie samych godzin, jak i 'dorzucania' sobie pracy by przestrzegać standardów), jeśli to ON SAM doszedł do takiego wniosku i przekonania. W związku z tym, iż obecni kierownicy sami stworzyli standardy bo zauważyli, że podnoszą one ich wydajność, przestrzegają ich z chęcią i mają z tego 'fun'.

  Jednakże wdrożenie nowego programisty w przestrzeganie standardów (danych na zasadzie 'tak sie u nas koduje') jest… trudne. I może gdyby któryś z tych kierowników usiadł z takim koderem i pokazał na przykładach dlaczego te standardy są OK to byłoby łatwiej. Ale to takie moje gdybanie.

 3. Konrad Garus pisze:

  Dwa bardzo luźne skojarzenia:

  1. "W organizacji hierarchicznej każdy awansuje aż do osiągnięcia własnego progu niekompetencji." Programiści być może powinni zostać programistami i w ten sposób prowadzić i inspirować zespół.

  2. Całe programowanie to gra, ale należy pamiętać że to gra zespołowa, a pierwszym i najważniejszym celem jest dobry produkt (wiadomo co to "dobry" oznacza). (polecam http://helion.pl/ksiazki/agile-software-development-gra-zespolowa-wydanie-ii-alistair-cockburn,agilsd.htm)