Ludzie książki piszą


Wydaliśmy naszą drugą książkę. Pierwszą próbą był ebook Jak całkowicie odmienić sposób programowania używając refaktoryzacji. Najnowsza książka nosi tytuł Eseje o efektywności programistów. Opiera się na artykułach, które opublikowaliśmy w SDJ w ciągu ostatnich dwóch lat. (tak na marginesie: książka ma 143 strony, na zdjęciu wygląda nieco grubiej:) )

Zaskakujące jest to, że redagując ponownie artykuły do książki stwierdzaliśmy, że wciąż są aktualne. O czym więc jest ta książka? O zespołach, trochę o projektach, o zarządzaniu czasem, nieco o refaktoryzacji. W tej chwili przygotowaliśmy nakład ok. tysiąca egzemplarzy, gdyż książka (podobnie jak poprzednia) wstępnie przeznaczona jest dla uczestników naszych szkoleń. Jeśli uważasz, że książka powinna być dostępna dla każdego, to daj znać pod postem:)

Dalej, w przygotowaniu (w trakcie pisania) jest kolejna książka o roboczym tytule Między Biznesem a IT, czyli sztuka zadawania pytań. Dedykowana jest wszystkim osobom (programistom, analitykom, liderom), którzy w procesie wytwarzania oprogramowania mają przyjemność bezpośredniego współpracowania z klientem/sponsorem/użytkownikiem. Książka uwypukla aspekt, który jest nagminnie marginalizowany w publikacjach nt: requirements management – mianowicie sam etap pozyskiwania wymagań. Ramowy outline tej książki wygląda następująco:

O postępach będę informował na bieżąco.

Ten post ma jeden komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.