***** story pointy

Lubię story pointy, mam do nich sentyment. To fajny pomysł, którego zastosowanie omówiłem już we wspomnianym artykule. Z drugiej strony uważam, że choćby koncepcja była najświętsza, to jeśli nie wytrzymuje próby rzeczywistości, trzeba ją odrzuć. Tako i przyszła kreska na story pointy.

Czytaj dalej ***** story pointy

Documentation as Code

Pewnego razu miałem szkolenie dla grupy analityków. W pewnym momencie postanowiliśmy się przyjrzeć fragmentom ich dokumentacji. Rozmowa wyglądała mniej więcej tak: - Pokażcie ten fragment w dokumentacji - OK, ale otwieranie się…

Czytaj dalej Documentation as Code
Przykład jedynym źródłem prawdy
Przykład jedynym źródłem prawdy

Przykład jedynym źródłem prawdy

Są trzy najczęstsze oczekiwania od specyfikacji: 1. żeby była wystarczająco jednoznaczna i precyzyjna, 2. żeby wszystko ze wszystkiego wynikało, czyli traceability, 3. żeby deweloperzy chcieli ją czytać. W artykule zajmiemy się szczegółowo punktem (1).

Czytaj dalej Przykład jedynym źródłem prawdy

Zaimpregnowani

Budowanie kompetencji społecznych jest bez wątpienia ważne. Jest to - moim zdaniem - jeden z istotnych czynników sukcesu na lini Klient-IT. Jednak ze szkoleń miękkich można skorzystać pożytecznie i niepożytecznie. Przeczytaj jednej z możliwych pułapek.

Czytaj dalej Zaimpregnowani